Českoveský Masopust

Ať už v maskách nebo bez nich, přijďte se v sobotu 18. 2. poveselit na Českoveský masopust. Budete si moct zatančit s medvědem, přijmout pozvání k pohoštění od spolků a institucí z České Vsi a pochovat basu! Nenechte si ujít jeden z nejveselejších svátků, kdy vládu nad obcí přebírá Masopust.

Sejdeme  se v 10h u ZŠ Česká Ves, kde panák Masopust převezme klíč a s ním vládu nad obcí z rukou starosty. Provede nás za zvuků hudby a zpěvu cetrem obce, kde nás k pohoštění pozvou místní fotbalisté, hasiči, rada rodičů, Spolek pro českou Ves, farnost, DPS, muzeum a rada rodičů.

Nenechte si ujít jeden z nejveselejších svátků, kdy je vše vzhůru nohama a každý může být čím se mu zlíbí.

Mikulášská stezka

Chcete se setkat se svatým Mikulášem a splnit řadu zábavných úkolů v doprovodu čertů a andělů? Navštivte v pondělí 5. 12. 2022 mikulášskou stezku mezi 16 a 18 h v areálu Voršilek u ZŠ Průchodní.

Těšíme se na vás!

Pořádá EduArt ve spolupráci s MKZ Jeseník

Kroužky ve školním roce 2022/2023

Letošní tábory jsou za námi a my se s některými z vás rádi budeme potkávat i během školního roku na našich kroužcích. Hrajete-li rádi fotbal, je tu pro vás kroužek Fotbal pro život. Cítíte-li se lépe než v kopačkách na jevišti, přidejte se do kroužku Divadlení – k rozvoji i pobavení, který letos poprvé otevíráme ve dvou skupinách.

Podrobnější informace a přihlašovací formulář naleznete zde.

Těšíme se na vás.

.

Salome

Další téma z jesenických dějin zpracovali členové divadelního souboru Na hraně. Tentokrát vám představí příběh z roku 1651, kdy probíhala jedna z fází procesů s domnělými čarodějnicemi. Přijměte pozvání do jesenického divadla dne 21. 5. 2022 v 19.00, na premiéru představení Salome, ve kterém nebude chybět hudba, zpěv a tanec.

Příměstské tábory na léto 2022

Jaro činí své první pokusy a my už vyhlížíme léto. Doufáme, že se opět budeme moci setkat na některém z našich příměstských táborů.Po loňském úspěchu je tu druhý ročník divadelního tábora a dále si můžete vybrat z našich stálic – TransAmerika se bude konat již pošesté, opět se připravuje taneční tábor v Tančírně a adaptační tábor pro nastupující prvňáčky ZŠ Jeseník. Těšíme se na společná dobrodružství!

Podrobnější informace a přihlašovací formulář najdete zde.

Nový kroužek Jeseničtí zaklínači

V blížícím se školním roce nově otevíráme šermířský kroužek Jeseničtí zaklínači pod vedením zkušeného a nadšeného šermíře Jakuba Kovaříka. Lekce kroužku, který je vhodný pro chlapce i dívky přibližně od 9 let, budou probíhat převážně venku v areálu ZŠ Průchodní každé úterý od 16 do 18 hodin.

Program zahrnuje komplexní systém s rozvojem hbitosti, obratnosti, koordinace, výdrže, reflexů, síly, pádových technik, taktiky a v neposlední řadě ctností.  Je zároveň přípravou na LARPy, workshopy a turnaje v přátelských šermířských organizacích. Během lekcí budou využívány moderní plastové meče HEMA. Přihlásit se můžete zde.

Těšíme se na odvážné šermíře a šermířky!

Kroužky pro školní rok 2021/2022

S radostí a nadějí v hladký průběh školního roku 2021/2022 spouštíme přihlašování na kroužky. V nabídce naleznete fotbalový kroužek  Fotbal pro život zaměřený kromě fotbalových dovedností na rozvoj kondičních schopností a práci v týmu. V Divadlení – k rozvoji i pobavení budeme pokračovat v chystání představení Dobré ráno, ježku! a rádi mezi sebe přivítáme nové členy. Budeme především společně tvořit a hrát si. Každou první sobotu v měsíci se můžete ocitnout V přírodě v pohodě  a zjistit, že bláto a voda není překážka a les je dokonale promyšlené hřiště.

Z minulého roku již rozběhnutou aktivitou, ve které budeme pokračovat, je příprava muzikálu Salome z období 17. století na Jesenicku. Na premiéru se můžete předběžně těšit v dubnu 2022.

Oproti předchozím letům bohužel není v naší nabídce kroužek Tancování pro radost, protože se nám ho zatím nepodařilo personálně obsadit. Pokud by v tomto došlo ke změně, budeme Vás rádi informovat. V opačném případě věříme v otevření kroužku ve školním roce 2022/2023.

Přihlásit na kroužky se můžete zde.

Tábory na léto 2021

Ač je doba nejistá, s nadějí vyhlížíme léto 2021 s vírou, že budeme moct uskutečnit naše plánované příměstské tábory.

Kromě čtyř osvědčených titulů se letos v nabídce objevuje novinka s názvem Divadelní tábor aneb kterak praotec Čech do Jeseníku přišel, který povede se svým týmem zkušený divadelník Štěpán Jati a provede kluky i holky světem divadla od přípravy kostýmů až po samotnou realizaci představení. Dále na vás čeká již pátý ročník TransAmeriky, objevování zlatých žil na táboře Zlatokopové, tanec a hudba na táboře v Tančírně a v neposlední řadě adaptační tábor Před hradby školy!, který pořádáme ve spolupráci se ZŠ Jeseník pro její nastupující prvňáčky.

Vyplnění přihlášek je prozatím nezávazné. Ve vzájemné důvěře budou závazné přihlášky vyplňovány a finance posílány až ve chvíli, kdy bude (snad) jisté, že tábory skutečně proběhnou (předpokládáme, že nejpozději v červnu).

Přihlásit na tábory se můžete zde.

Velice se těšíme na společná prázdninová dobrodružství!

Projekt CeVoS se rozjíždí naplno

Koncem minulého roku vypsala MKZ soutěž o nové využití prostor bývalé městské knihovny. V internetovém hlasování mezi Jeseničáky zvítězil „Projekt Proměny“ skupiny studentů zdejšího gymnázia, který se EduArti rozhodli zastřešit. Díky tomu bylo celé vrchní patro budovy na rok propůjčeno mládeži a vzniklo zde Centrum Volného času Studentů, čili CeVoS, které bylo slavnostně otevřeno 14. září 2020 za účasti starostky města a dalších hostů.

Vše to přitom začalo jako pouhý nápad dvou studentek Gymnázia Jeseník, kterého se chytlo více lidí, a který se postupně začal realizovat. Nejprve se vytvořil popis „Projektu Proměny“, parta studentů a studentek, koordinovaná zástupcem EduArtu Přemkem Šeděnkou, se začala scházet jednou týdně a nápadů bylo tolik, že se pomalu ani nestíhaly zapisovat. Tento tým dal hlavy a ruce dohromady, vymyslel koncept úprav a od června začal prostory zútulňovat, což se především díky dobročinnosti místních lidí podařilo bez zbytečného utrácení peněz. Prostory dostaly nový název – CeVoS – a začaly sloužit studentům jako útulné prostředí pro pokec s kamarády, místo ke společnému učení (či doučování), prostory, kde je možnost zahrát si různé deskovky, poznat nové lidi, pobavit se nebo kam je možné se třeba jen zašít při čekání na dopravní spoje. K tomu všemu je zde možné se také občerstvit v samoobslužném mini-baru.

V plánu je zde ale také pořádat akce propojující generace, například přednášky a besedy se seniory z Jesenicka o historii našeho regionu a jeho proměnách v průběhu času, či různé doučování či kariérní poradenství

CeVoS je otevřen pro všechny žáky 2. stupně ZŠ a pro středoškoláky, a to ve všední dny od cca 13:30 do 16:30. Tak se přijďte podívat, těšíme se na vás!

Vypravěčská dílna s Martinem Hakem

Opravdu nám koronavirová pandemie ukázala, že se podstatná část našich aktivit přesouvá do online světa? Že zábavu, vzdělání nebo seberozvoj lze plnohodnotně nahradit dálkovými programy a kurzy? Máme pro vás něco, co jen tak nahradit nelze. Chystá se k nám totiž vypravěč Martin Hak, který povede storytellingovou dílnu a pomůže nám znovuobjevit krásu živého vyprávění příběhů.
Co přesně nás na dílně čeká? Seznámíme se s vypravěčskými postupy a nástroji pro zpracování příběhu k vyprávění, vyzkoušíme si jejich použití s konkrétním příběhem. Budeme zkoumat pojmy jako představivost, obrazotvornost, fantazie, srozumitelnost, kuriozita, atd. Budeme samosebou vyprávět a uvědomovat si při tom, jaké prostředky vypravěč může použít k tomu, aby setkání diváků-posluchačů a příběhu bylo co nejsilnější a dílo vypravěčské se podařilo.
Dílna je pro všechny, kteří se chtějí naučit vyprávět bez ohledu na předchozí zkušenosti. Variantu dálkového přístupu nechystáme, možno absolvovat pouze prezenčně 😉
Kdy: Sobota 7. listopadu 2020, 9-17h
Místo konání: Divadlo P. B. v Jeseníku
Cena: 500,- Kč
Rezervace nutná na mailu: ondra.hanulik@eduarti.cz