EduArt

Divadlo

Projekt CeVoS se rozjíždí naplno

Koncem minulého roku vypsala MKZ soutěž o nové využití prostor bývalé městské knihovny. V internetovém hlasování mezi Jeseničáky zvítězil „Projekt Proměny“ skupiny studentů zdejšího gymnázia, který se EduArti rozhodli zastřešit. Díky tomu bylo celé vrchní patro budovy na rok propůjčeno mládeži a vzniklo zde Centrum Volného času Studentů, čili CeVoS, které bylo slavnostně otevřeno 14. září 2020 za účasti starostky města a dalších hostů.

Vše to přitom začalo jako pouhý nápad dvou studentek Gymnázia Jeseník, kterého se chytlo více lidí, a který se postupně začal realizovat. Nejprve se vytvořil popis „Projektu Proměny“, parta studentů a studentek, koordinovaná zástupcem EduArtu Přemkem Šeděnkou, se začala scházet jednou týdně a nápadů bylo tolik, že se pomalu ani nestíhaly zapisovat. Tento tým dal hlavy a ruce dohromady, vymyslel koncept úprav a od června začal prostory zútulňovat, což se především díky dobročinnosti místních lidí podařilo bez zbytečného utrácení peněz. Prostory dostaly nový název – CeVoS – a začaly sloužit studentům jako útulné prostředí pro pokec s kamarády, místo ke společnému učení (či doučování), prostory, kde je možnost zahrát si různé deskovky, poznat nové lidi, pobavit se nebo kam je možné se třeba jen zašít při čekání na dopravní spoje. K tomu všemu je zde možné se také občerstvit v samoobslužném mini-baru.

V plánu je zde ale také pořádat akce propojující generace, například přednášky a besedy se seniory z Jesenicka o historii našeho regionu a jeho proměnách v průběhu času, či různé doučování či kariérní poradenství

CeVoS je otevřen pro všechny žáky 2. stupně ZŠ a pro středoškoláky, a to ve všední dny od cca 13:30 do 16:30. Tak se přijďte podívat, těšíme se na vás!