Dramatky

Karin Kvapilová

Hraní – hudba a divadlo – mě baví. Slov je všude moc. Hraním se vyjadřuji svobodně a jinak. Vidím v tom zdroj vzájemného obohacení se.

Barbora Wormová

Už víc než 10 let jsem především maminkou na plný úvazek, a proto se mi líbí, když se občas můžu stát i něčím jiným. Hraním divadla se vracím k tomu, co jsem vždycky ráda dělala už od dětství, ať to bylo hraní v ochotnickém souboru, účast na recitačních soutěžích nebo studium dramatické výchovy na vysoké škole. Divadlo je pro mě způsob, jak se odreagovat, ale také ho považuji za výborný prostředek, jak lidi přimět k tomu, aby přemýšleli o sobě samých, o životě, o druhých. A tohle mě prostě baví.

Kristýna Hanulíková

Mám ráda divadlo a ráda hraji divadlo. Od malička jsem recitovala, působila v divadelním souboru a později pracovala s dětmi v dramaťáku. Nyní jsem máma pěti dětí. Moje velká rodina mi nevzala touhu hrát a divadlu se věnovat. Vždyť zvládnout roli matky, to chce kus kreativního umění. Divadlo je pro mě výzvou ukazovat krásu a plnost života.

Nika Liberdová

Hraní divadla je pro mě prostředek, jak vyjádřit své myšlenky a vidění věcí a podělit se o ně. Kromě samotného hraní mě velmi baví proces, kdy myšlenky získávají podobu slov, pohybů a gest.